search
Рус
Укр

Стаття

IP vs. GHD: переваги використання нових технологій у системах відеоспостереження

Обложка

Автоматизація систем безпеки та їхня інтеграція з камерами відеоспостереження стає ключовим інструментом контролю на об'єктах різного масштабу, від приватних будинків і квартир до великих промислових підприємств.

Як вибрати камеру відеоспостереження, яка забезпечить надійну охорону будинку або офісу? Питання, яке найчастіше ставлять користувачі менеджерам компанії GreenVision. При створенні камер відеоспостереження бренд використовує новітні технології, які забезпечують високу якість зображення, простоту і гнучкість налаштувань, а також інтеграцію з інтелектуальними системами.

Сьогодні на зміну застарілим аналоговим і гібридним системам відеоспостереження приходять сучасні IP-камери, які набули широкого поширення в усьому світі.

Сьогодні поговоримо, яка камера краща IP чи гібридна і чому майбутнє за IP відеоспостереженням?

Опис технологій IP і GHD для камер відеоспостереження

IP (Internet Protocol) камери - цифрові пристрої, які використовують мережу для передавання відео та аудіо сигналів. Вони підтримують сучасні протоколи зв'язку, що спрощує їхню інтеграцію з іншими системами безпеки та розумного будинку, наприклад, системи контролю доступу.

GHD (або HDCVI, HDTVI, AHD) - технологія, що спрощує перехід від аналогових камер до цифрових систем відеоспостереження. Гібридні камери передають сигнал по коаксіальному кабелю. Вони забезпечують поліпшену якість зображення порівняно з аналоговими камерами, але все ще обмежені за функціоналом.

Камери IP і GHD, чим відрізняються за ключовими параметрами?

Камери IP і GHD, чим відрізняються за ключовими параметрами

Якість зображення

Відеоспостереження через IP камери має високу роздільну здатність (4K і вище), що забезпечує чітку картинку і якісну деталізацію зображень.

Гібридні системи відемоніторигу підтримують HD і Full HD (до 2К) роздільну здатність, яка поступається IP камерам за якістю і деталізацією зображення.

Якість і швидкість передавання сигналу

IP системи використовують цифрову передачу сигналу, що забезпечує його стабільність і високу швидкість. Це дає змогу передавати зображення в реальному часі з мінімальною затримкою.

Гібридні камери передають аналоговий сигнал, який стає вразливим під час передавання на далекі відстані або в разі зносу кабелів.

Підключення

IP-камери підключаються через стандартні мережеві інтерфейси (Ethernet), що дає змогу використовувати наявну мережу для передавання даних. Завдяки технології Power over Ethernet (PoE), живлення і дані можуть передаватися по одному кабелю, спрощуючи монтаж. IP технологія підтримує передавання на великі відстані без істотних втрат якості. А бездротові IP Wi-Fi камери взагалі не потребують прокладання кабельних мереж, для їхнього під'єднання достатньо звичайної розетки.

Гібридні (GHD) камери під'єднуються до системи коаксіальним кабелем, які дають змогу транслювати відео на відстань до 500 метрів без підсилювачів сигналу.

Для живлення камер і передачі сигналу потрібні окремі лінії проводів, що значно ускладнює монтаж гібридних систем відеоспостереження. Крім того, для досягнення хорошої якості передачі сигналу необхідно купити кабель для відеоспостереження з мідними жилами, ціна якого набагато вища, ніж у стандартних Ethernet-проводів.

Налаштування та зручність експлуатації

Комплекти IP-відеоспостереження мають інтуїтивно зрозумілі інтерфейси для налаштування та керування. Камери можна налаштовувати віддалено, використовуючи програмне забезпечення або мобільний застосунок. Це дає змогу легко змінювати конфігурацію системи без необхідності фізичного доступу до пристроїв.

GHD камери. Налаштування та регулювання, особливо якщо необхідно під'єднати кілька камер до одного реєстратора, здійснюється вручну.

Кодеки стиснення

Сучасні IP камери підтримують новітній стандарт H.265, який забезпечує високе стиснення без втрати якості. Це дає змогу зберігати великі обсяги відеоархівів.

Технологія GHD має обмежені можливості для використання кодеків стиснення. Доступний для гібридних систем відеоспостереження стандарт H.264 вимагає більшого простору для зберігання відеоархівів, ніж у разі використання IP-технологій відеоспостереження.

Масштабованість і підключення декількох камер

Кілька IP-камер, розташованих на різних об'єктах, можуть бути підключені до одного відеореєстратора, якщо у вас є доступ до мережі. Це робить IP-відеоспостереження ефективним для встановлення на різних об'єктах, розташованих на значній відстані один від одного. Наприклад, квартира і дача, кілька магазинів однієї мережі, офіс, склад і виробництво тощо.

GHD камери обмежені фізичним підключенням через коаксіальний кабель. Кожну камеру потрібно під'єднати до реєстратора безпосередньо, що унеможливлює керування системами на віддалених об'єктах без використання додаткового обладнання.

Штучний інтелект

Розумні IP-камери обладнано інтелектуальними функціями, наприклад, розпізнавання облич, транспортних засобів, автомобільних номерів, аналіз поведінки тощо. Це робить їх незамінними в сучасних системах відеоспостереження, орієнтованих на запобігання злочинам, недопущення надзвичайних ситуацій і глибокий аналіз даних. Детальніше про функції IP камер GreenVision UltraAI читайте в нашій статті "Поговоримо про штучний інтелект"

GHD камери, через особливості технології, мають обмежену сумісність зі штучним інтелектом. Можливості ШІ в таких системах, як правило, обмежено функціями детекції руху або простого розпізнавання об'єктів, що значно поступається можливостям IP камер.

Чому варто обрати IP відеоспостереження?

Чому варто обрати IP відеоспостереження?

Аналітичні дослідження показують, що в найближчі 3-5 років GHD технології повністю підуть з ринку відеоспостереження. За відносної дешевизни гібридні камери залишаються проміжною ланкою між аналоговими і цифровими системами. Їхні можливості значно поступаються сучасним IP камерам.

Відеоспостереження та розумні системи безпеки на основі IP-камер є перспективним напрямком і продовжують завойовувати популярність серед споживачів в Україні та у світі.

Вирішивши купити IP-камеру, ви отримуєте широкі можливості для масштабування, модернізації та оптимізації систем безпеки та контролю. Висока роздільна здатність, гнучкість у налаштуваннях і наявність інтелектуальних функцій забезпечують ефективне розв'язання найскладніших завдань з охорони вашого будинку або бізнесу.

Хочете купити якісну систему відеоспостереження в Україні? Зверніться за безкоштовною консультацією до фахівців GreenVision. Ми допоможемо вибрати обладнання, яке найбільше підходить для вашого об'єкта.

GreenVision - відеонагляд з українським інтелектом!

Ми рекомендуємо