Рус
Укр

СКУД

Системи контролю та управління доступом (СКУД)

Звичайний домофон, встановлений у під'їзді багатоквартирного будинку, є найпоширенішим і найпростішим прикладом використання СКУД.

Системи контролю та управління доступом використовують:

  1. для заборони несанкціонованого проникнення чужих людей на певну територію (квартира, будинок, офіс, склад, підприємство тощо);
  2. для забезпечення безперешкодного входу на ці території авторизованих користувачів;
  3. для контролю часу приходу співробітників до офісу та врахування кількості фактично відпрацьованого часу для кожного працівника.

Основні елементи створення систем контролю та керування доступом

ТМ Green Vision:

1. Домофони – переговорні пристрої. Використовують як сполучну ланку між вхідними дверима та приміщенням. За допомогою цього пристрою ви можете побачити або почути відвідувача, а також відкрити (або заблокувати) йому вхідні двері в режимі віддаленого доступу.

2. Викликові панелі. Виконують функції кнопки дзвінка для зв'язку з домофоном та переговорного пристрою. Деякі моделі обладнані кольоровими відеокамерами з інфрачервоним підсвічуванням (система нічного бачення).

3. Електромагнітні замки. Утримують двері в закритому стані за допомогою потужного електричного магніту та металевої пластини, вмонтованої у двері. Керуються спеціальним контролером, який включає або вимикає живлення електромагнітної обмотки.

4. Електромеханічні замки. Існують у двох видах: врізні та накладні. Сучасні моделі електромеханічних замків обладнані вбудованим контролером доступу до роботи з картами E-Marin.

5. Кнопки виходу. Використовується для автоматичної авторизації осіб, які мають право доступу на об'єкт.

6. Контролери доступу - це електронні пристрої, які використовуються для керування доступом до будівель, приміщень або інших обмежених областей.

7. Обладнання RFID (Radio-Frequency Identification) - це технологія ідентифікації, яка використовує радіочастотні сигнали для визначення та ідентифікації об'єктів, на які встановлені спеціальні мітки RFID.

8. Дверні доводчики - це пристрої, які встановлюються на двері та автоматично закривають двері після того, як вони були відчинені. Вони допомагають утримувати двері зачиненими, що підвищує безпеку приміщення та захищає від втрати тепла або кондиціонованого повітря..

9. Зчитувачі - це пристрої, які використовуються для читання інформації з магнітних карт, безконтактних карт, RFID міток та інших типів електронних носіїв даних.

10. Картки та брелоки - це носії даних, які використовуються в системах керування доступом та ідентифікації.

Складність конфігурації СКУД залежить від кількості вхідних дверей, які потрібно контролювати. Крім стандартного набору пристроїв, що контролюють доступ до однієї або кількох дверей, система може включати спеціальне програмне забезпечення і додаткове обладнання.