search
Рус
Укр

Стаття

Як забезпечити безпеку дитини на дитячому майданчику?

Kak-obespechit-bezopasnost-rebenka-na-detskoy-ploshchadke-banner

Діти люблять рухливі ігри та охоче проводять час зі своїми однолітками. Катаються на гойдалках, залазять на сходи і турніки, грають в догонялки, удаваючи себе героями улюблених коміксів, ігор або мультфільмів.

Безумовно, ігри з друзями на свіжому повітрі дуже важливі для фізичного розвитку, а також для пізнання навколишнього світу та соціалізації вашої дитини.

Поки діти отримують позитивні емоції та корисний досвід від ігор з ровесниками, батьки повинні подбати про забезпечення їх безпеки під час прогулянки.


Чому дитячий майданчик - це зона підвищеної небезпеки?

В Україні, в середньому, втрачається близько 30 дітей на день. У 2020 році тільки у Харківській області батьки 859 раз зверталися до поліції із заявами про зникнення дітей.

Журналісти та волонтери провели низку соціальних експериментів з метою перевірити наскільки легко дитина піде з дитячого майданчика з незнайомою людиною.

Експеримент показав:

  • 60% дітей від 6 до 14 років пішли з дитячого майданчика за руку з чужим дядьком або тіткою під тим або іншим приводом.
  • 20% скептично поставилися до пропозиції, та відійшли в сторону, мовчки ігноруючи нав'язливого дорослого.
  • 20% покликали на допомогу батьків або інших дорослих.

Навіть те, що дитина знаходиться на ігровому майданчику під наглядом дорослих, не гарантує повну безпеку. Мама, тато, бабуся або няня може відволіктися й не помітити, що дитина втекла.

За офіційною статистикою ВООЗ (всесвітня організація охорони здоров'я) на дитячих майданчиках у середньому травмується більше 200 тисяч дітей на рік:

  • 35% - вивихи та переломи
  • 27% - забої
  • 20% - порізи та колоті рани
  • 13% - опіки
  • 5% - інші травми

 детская площадка – это зона повышенной опасности

Сломанные качели, лесенки, горки и другое оборудование детских площадок - основная причина детского травматизма на игровых площадках.

Ще одна загроза - це сміття та різні сторонні предмети, які можуть містити патогенні мікроорганізми, включаючи збудники дизентерії, кон'юнктивіти, гнійні інфекції, тощо.

Чому контроль – це важливо?

Поясніть дитині елементарні правила безпеки на дитячому майданчику, наприклад, що не можна близько підходити до гойдалок, коли на них розгойдуються інші діти і ін. Поговоріть з нею, як правильно реагувати на різні соціальні ситуації (зустріч з незнайомцем, контакт зі старшими або молодшими дітьми та ін.)

 детская площадка – это зона повышенной опасности

При цьому, важливо розуміти, що діти, захоплені цікавою грою, часто забувають настанови дорослих. Додайте до цього природне бажання довести друзям по грі свої «хоробрість», «незалежність» та «героїзм».

Щоб мінімізувати травми та нещасні випадки, дорослим необхідно постійно контролювати розвиток гри і, при необхідності, нагадувати дітям про правила безпеки.

Для забезпечення порядку та безпеки дітей на ігрових майданчиках не менш важливо постійно контролювати дорослих, які:

  • збираються галасливими компаніями на дитячих майданчиках, розпивають спиртні напої, розкидають сміття, недопалки та інші предмети, які можуть бути небезпечними для дітей;
  • власників автомобілів, які паркуються в ігровій зоні;
  • намагаються заговорити з дитиною, переслідуючи певні цілі;
  • можуть своїми діями зламати гойдалки або інше ігрове обладнання.

Як забезпечити контроль?

Найпростіший та надійний спосіб забезпечити контроль на дитячих майданчиках - це встановлення відеоспостереження, яке дозволить Вам:

  • бачити все, що відбувається на дитячому майданчику в режимі реального часу або за минулий період;
  • розпізнавати обличчя, одяг, номери автомобілів, тощо;
  • використовувати відеоаналітіку та додаткові пристрої, наприклад, світлова або звукова сигналізація та ін.

Как обеспечить контроль?

IP камери відеоспостереження з високою роздільною здатністю зображення, як наприкладGV-006-IP-E-COS24V-40 або GV-093-IP-E-COS50VM-40, які мають моторизований об'єктив і регульований кут огляду, допоможуть Вам контролювати те, що відбувається не тільки на дитячому майданчику, а й за його межами.

Ми рекомендуємо